Idź do treści

30. BIBLIOTEKA ASTRONOMICZNO-ARTYSTYCZNA

Rodzaj: Osiedlowy
Osiedle: Kościuszki
Status: Merytorycznie pozytywny
Opis:
Celem zadania jest utworzenie i wyposażenie Biblioteki Astronomiczno-Artystycznej (Biblioteka Ast-Art). Siedzibą Biblioteki Ast-Art będzie budynek Olsztyńskiego Planetarium, a profil działania jej działania wynika w sposób naturalny z sąsiedztwa trzech instytucji kultury: Galerii Sztuki BWA, fili Miejskiej Biblioteki Publicznej i Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Bogate zbiory książkowe i multimedialne tych instytucji zostaną udostępnione szerokiemu gronu odbiorców o różnorodnych zainteresowaniach. Biblioteka Ast-Art będzie również oferowała szeroki wachlarz działań o charakterze edukacyjnym i kulturalnym skierowane do różnych grup wiekowych zgodnie z ich oczekiwaniami. Odpowiednia architektoniczna aranżacja jej wnętrza, nowoczesne umeblowanie i wyposażenie w sprzęt komputerowy i multimedialny uczyni Bibliotekę Ast-Art atrakcyjnym miejscem dla jej użytkowników. Ta innowacyjna, w skali kraju, inicjatywa wykreuje optymalne warunki do prowadzenia wszechstronnej działalności kulturalno-edukacyjnej, zapewni szeroki dostęp do wiedzy i kultury przyczyniając się do wzmocnienia lokalnego kapitału społecznego.
Uzasadnienie:
Integracja potencjałów jakimi dysponują trzy zaangażowane w ten projekt instytucje kultury w projekcie Biblioteki Astronomiczno-Artystycznej zapewni, w sposób synergetyczny, atrakcyjność, profesjonalną jakość usług i działań w szerokim obszarze kultury i edukacji.
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 aranżacja wnętrza wraz z wykonaniem 1 zestawu umeblowania do prowadzenia działalności kulturalnej + 19000 zł
2 zakup krzeseł ( biurowe 1 szt, + komputerowe ( działalność kulturalna) dla czytelników - 2szt) 2200 zł
3 Drukarka i kserokopiarka - 1 szt. 15000 zł
4 zestaw komputerowy do obsługi ( komputer, monitor, myszka, klawiatura) - 1 zestaw 4000 zł
5 komputer typu All-in-one dla czytelników wraz z wyposażeniem/akcesoriami - 2 zestawy 6600 zł
6 aparat fotograficzny o wysokiej rozdzielczości do dokumentacji wraz z akcesoriami - 1zestaw 4100 zł
7 przenośny system nagłośnieniowy - 1 zestaw 2500 zł
8 laptop wraz z oprogramowaniem do imprez plenerowych - 1 szt. 3800 zł
9 tablica interaktywna+mobilny stojak+laptop - 1 zestaw 10000 zł
10 sprzęt dla osób niedowidzących umożliwiający korzystanie ze zbiorów biblioteki - 1 zestaw 15000 zł
11 montaż i podłączenie zakupionego wyposażenia-umowa zlecenie 1200 zł
12 urządzenia infrastruktury sieciowej umożliwiające założenie wewnętrznej sieci lan i wlan oraz połącz 4100 zł
Razem 87500 zł
Zdjęcie projektu