Idź do treści

68. MINI PARK „KRESOWA” - KOMPLEKS WYPOCZYNKOWO-REKREACYJNY W GUTKOWIE

Rodzaj: Osiedlowy
Osiedle: Gutkowo
Status: Zgłoszony
Opis:
Zadanie polega na zagospodarowaniu terenu zielonego ze stawkami przy ulicy Kresowej, naprzeciwko budującego się kościoła, (działka nr 48/19 obr.153) poprzez wykonanie następujących zadań :
1. siłowni zewnętrznej składającej się z 7-10 urządzeń do ćwiczeń ( są to urządzenia kompaktowe – na jednym słupie montowane 2-4 urządzeń)
2. boiska do siatkówki plażowej – odwodnienie obecnego terenu pod boisko, wykonanie nawierzchni z piasku, zamontowanie słupków, siatki i linii oraz zamontowanie piłko-chwytów w miejscach, gdzie piłka mogłaby wypaść na drogę lub do stawku
3. ogrodzenie całego parku – zabezpieczenie przed zniszczeniami oraz przed zwierzyną. ogrodzenie długości 200 m wykonane z paneli ogrodzeniowych wraz z bramą wjazdową i dwoma furtkami z dwóch stron parku
4. profilowania terenu wraz z wycinką dzikich krzewów, dosianie trawy w razie potrzeby i zasadzenie nowych krzewów
5. zamontowanie zestawu mebli wypoczynkowo-biesiadnych zewnętrznych w szczególności ławy – 3 szt. , stół - 1 szt.
6. zamontowanie stołów zewnętrznych do gier planszowych : do szachów i chińczyka – 1 szt. oraz do ping-ponga – 1 szt.
7. montaż niskiego ogrodzenia wokół stawków ze względów bezpieczeństwa dla małych dzieci
8. ustawienie piaskownicy dla dzieci i wypełnienie jej piaskiem
9. zawieszenie hamaków do istniejących drzew ( 2-3 szt.)
10. stworzenie stanowiska do grillowania poprzez zakup dużego grilla betonowego dwupoziomowego, który zostanie postawiony na wytrzymałym podłożu z kostki
11. zarybienie stawków znajdujących się w parku
12. wyznaczenie miejsca na boisko do piłki nożnej przez ustawienie kompletu bramek aluminiowych wymiarach ok. 200x150 cm i oznaczenie liniami granic boiska.
13. zamontowanie linii poziomych do speed badmintona ( dwa boiska kwadratowe 5,5 x 5,5 m oddalone ok 13 m)
14. dopasowanie siatki od badmintona do słupków na boisku do siatkówki – siatki będą stosowane zamiennie w zależności w którą dyscyplinę będziemy chcieli zagrać
15. zamontowanie fontann po jednej na każdym stawku
16. stworzenie dwóch stanowisk dla wędkarzy – dwa pomosty po jednym na każdym stawku
17. podłączenie prysznica solarnego

Zachęcam do obejrzenia zdjęć w załącznikach
Uzasadnienie:
Głównym celem zgłoszonego projektu jest stworzenie miejsca do spotkań, odpoczynku, zabawy i rekreacji na świeżym powietrzu dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Głównie z myślą dla mieszkańców Gutkowa, ale zapraszamy wszystkich z całego Olsztyna i okolic. Obecnie na całym Gutkowie nie ma takiego miejsca. Są jedynie niewielkie dwa place zabaw dla dzieci mieszczące się w pobliżu blokowisk jeden przy ulicy Sokolej i drugi zamknięty plac tylko dla mieszkańców bloków na ul. Żurawiej !!!
Mamy wygospodarowany piękny teren zielony o powierzchni ok. 0,5 ha z dwoma stawkami przy ul Kresowej, trzeba go jeszcze tylko odpowiednio zagospodarować. Właścicielem tego obszaru jest miasto Olsztyn i teren ten jest przeznaczony na rekreację. Obecnie na nim są jedynie atrakcje dla najmłodszych typu huśtawka i zjeżdżalnia.
W chwili obecnej trwa budowa ulicy Kresowej wraz ze ścieżką rowerową i chodnikami. Po jej zakończeniu będzie zapewniony przyjemny i szybki dojazd dla wszystkich mieszkańców Gutkowa, jak i innych osiedli.
W ubiegłych latach bardzo często dzikie zwierzęta zwłaszcza dziki niszczyły zasianą przez mieszkańców w tym miejscu trawę i krzewy. Aby temu zaradzić konieczne jest ogrodzenie całego terenu zielonego.
Planujemy stworzenie mini parku „Kresowa” gdzie będzie miejsce na ognisko wraz ze meblami ogrodowymi do przygotowania jedzenia i wypoczynku. Znajdzie się też to profesjonalna siłownia zewnętrzna z urządzeniami kompaktowymi takimi jak : stepper, biegacz, surfer wioślarz, prasa nożna, orbitrek, rower, wyciskanie na siedząco oraz motyl. Tu również można będzie zagrać w siatkówkę plażową na specjalnie przygotowanym boisku z piaskiem, liniami, profesjonalną siatką wraz ze słupkami z naciągiem. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników wędkarstwa. Chcemy stworzyć dwa stanowiska do wędkowania – dwa pomosty ( po jednym na każdym stawku) Dzięki kolejnemu zarybieniu stawków miłośnicy wędkowania nie wrócą do domu z pustymi rękami.
A jak wiadomo rybka to najlepiej smakuje z grilla, dlatego chcemy stworzyć stanowisko do grillowania z prawdziwego zdarzenia – duży grill betonowy dwupoziomowy. A gdy rodzice będą zajęci przygotowaniem posiłków to zapraszamy dzieci i młodzież do gry w piłkę nożną na trawie – ustawione zostaną bramki do gry i wyznaczone linie.
Dodatkowo oba stawki zostaną zabezpieczone niskim ogrodzeniem, aby przypadkowo małe dzieci nie mogły sobie zrobić krzywdy.
Po wyczerpujących grach zespołowych, bądź ćwiczeniach na naszej siłowni zachęcamy do skorzystania z prysznica solarnego z przyjemną orzeźwiającą wodą. Zapraszamy do relaksu na hamakach rozwieszonych między drzewami oraz do gry w szachy, ping-ponga lub chińczyka.
Miło nam będzie gościć miłośników gry w badmintona oraz ciekawej odmiany speed badmintona ( bez siatki) przewidujemy miejsce na oba sporty.
A pod wieczór nie ma nic przyjemniejszego niż kiełbaska z ogniska – jedzenie można będzie przygotować na eleganckich stołach drewnianych.

Ta piękna wizja jest możliwa do wykonania. Potrzebujemy jedynie Państwa wsparcia przez oddanie głosu na nasz projekt.
Serdecznie zapraszamy.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć w załącznikach
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 Profilowanie terenu wraz z wycinką dzikich krzewów, dosianie trawy i posadzenie krzewów 7000 zł
2 Ogrodzenie kompleksu płotem z furtkami i bramą – zabezpieczenie przed zniszczeniem przez zwierzęta 25000 zł
3 Zakup profesjonalnego sprzętu do siłowni zewnętrznej wraz z montażem 29000 zł
4 Wykonanie profesjonalnego boiska do piłki siatkowej plażowej 16000 zł
5 Zestaw mebli wypoczynkowo-biesiadnych zewnętrznych 7000 zł
6 Stoły zewnętrzne do gry w ping-ponga, szachy, chińczyka 8000 zł
7 Zabezpieczenie stawków ogrodzeniem (dla dzieci) 4000 zł
8 Duża piaskownica dla dzieci z piaskiem 2800 zł
9 Zakup wytrzymałych hamaków i zamontowanie ich do drzew 600 zł
10 Zakup dużego grilla betonowego dwupoziomowego z wykonaniem podstawy z polbruku. 2500 zł
11 Zarybienie stawków 500 zł
12 Komplet bramek aluminiowych do piłki nożnej 600 zł
13 Zakup zestawu do badmintona oraz do speed badmintona 1500 zł
14 Dwa stanowiska do wędkowania – dwa małe pomosty 3000 zł
15 Fontanny w stawkach – 2 szt. 1500 zł
16 Prysznic solarny ogrodowy z regulacją temperatury z montażem 900 zł
Razem 109900 zł
Zdjęcie projektu