Idź do treści

103. OLSZTYŃSKI TOR TRENINGOWY OCR AKA LASMASAKRAS

Rodzaj: Osiedlowy
Osiedle: Nad Jeziorem Długim
Status: Merytorycznie pozytywny
Opis:
Celem projektu jest budowa w Lesie Miejskim otwartego toru z przeszkodami OCR (Obstacle Course Racing). Tor ma służyć mieszkańcom osiedla oraz wszystkim innym zainteresowanym mieszkańcom miasta.
Biegi z przeszkodami cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem i z roku na rok organizowanych jest coraz więcej zawodów sportowych w których potrafi rywalizować nawet po kilka tysięcy zawodników.
Chcemy zbudować tor na którym będziemy mogli trenować i przygotowywać się do zawodów, zarówno lokalnych jak i tych o wyższej randze.
Zakładamy budowę 15 przeszkód modułowych możliwych do ustawiania w różnych konfiguracjach.
Olsztyński Tor Treningowy może być pierwszym w kraju otwartym torem tego typu na którym będą mogli aktywnie spędzać czas mieszkańcy osiedla jak i całego miasta.
Uzasadnienie:
Jesteśmy prężną grupą trenująca biegi z przeszkodami OCR i w Olsztynie brak nam miejsc w których moglibyśmy spędzać czas razem trenując. Jesteśmy w kontakcie i współpracujemy z nieformalnymi grupami OCR z Olsztyna jak i innych miejscowości i chcielibyśmy trenować razem lecz nie mamy gdzie.
Jesteśmy przekonani, że taki tor będzie służył integracji środowisk jak i przyczyni się do wzrostu zainteresowania ta formą spędzania czasu wolnego wśród mieszkańców dzielnicy i miasta.
Dając lokalnej społeczności możliwość treningu na takiej infrastrukturze przyczynimy się do wzrostu zainteresowania lokalnej społeczności sportem. Jesteśmy również przekonani, że tego typu instalacje będą atrakcją lokalną i przyczynią się do wzrostu zainteresowania ofertą jaką niesie ze sobą Las Miejski w Olsztynie.
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 Budowa 2 przeszkód / konstrukcji typu RIG 40000 zł
2 Budowa 13 przeszkód modułowych 39000 zł
3 Przygotowanie fundamentów pod ww konstrukcje 11000 zł
Razem 90000 zł
Zdjęcie projektu