Idź do treści

127. ’’ŚCIANKA OLSZTYN - CELEBRYTĄ TY”

Rodzaj: Zintegrowany
Status: Merytorycznie pozytywny
Opis:
Projekt zakłada stworzenie w reprezentacyjnym miejscu Olsztyna, „ścianki” - na podobieństwo tej jakich pełno na wielkich galach, festiwalach, premierach filmowych, pokazach mody, itd. Ścianka miała by charakter całorocznej konstrukcji wykonanej np.
z półkolistej grubej tafli blachy z brązu, aluminium, stali lub innego nie rdzewiejącego materiału. Była by wysokości ok. 2,5 m i szerokiej na 3-4 m. Projekt ma również charakter promocyjny miasta, gdyż na tafli ścianki mogły by być umieszczone symbole Olsztyna, herb, logo miasta jak również inne logotypy związane z naszą małą Ojczyzną. Ścianka mogłaby być oświetlona kilkoma reflektorami zewnętrznymi umocowanymi na słupach stalowych
i belkach w formie dźwigarów. Dzięki niej każdy mieszkaniec Olsztyna, turysta mógłby poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Podłoże stanowił by całoroczny czerwony dywan
z materiałów odpornych na mróz, wilgoć i inne warunki atmosferyczne. Wykonane zdjęcie będzie mógł umieścić na portalu społecznościowym, jakich wiele w dzisiejszej cyber przestrzeni, i promować w ten sposób Olsztyn. Projekt zakłada promocyjny charakter Miasta Olsztyn i zakłada również przyciągnięcie do Naszego miasta prawdziwych gwiazd.

Hasła jakie przyświecają tej idei:
- uwolnij potencjał mieszkańców,
- promuj Olsztyn jako miejsce rozwoju i kreatywnych ludzi,
- promuj Olsztyn jako piękne miejsce do zwiedzenia,
- przyciągaj prawdziwych celebrytów aby oni zaszczycili nasze miasto swoją obecnością,
- bądź lokalnym celebrytą,
- bądź lokalnym patriotą.

Otwarta przestrzeń, dostępna dla turystów i mieszkańców, np. centrum miasta - Stary Rynek, plaża miejska, jezioro długie lub okolice Galerii Warmińskiej lub Centrum handlowego Aura. Najlepiej stale monitorowana przez kamery miejskiego monitoringu.
Uzasadnienie:
Żyjemy w czasach nieustannego robienia sobie zdjęć, sweet fotek i utrwalania miejsc,
w których jesteśmy, w których bywamy, które nam się podobają. Jednocześnie Olsztyn miasto wielkiego potencjału z tradycjami Teatru im. Stefana Jaracza jest miejscem zamieszkania wielu wspaniałych ludzi, które mimo, że są nieznane szerszemu gronu, są fantastycznymi postaciami, wesołymi, szalonymi, które mają potencjał. Dlaczego Olsztyn ma być przedmieściami życia gwiazd. Bądź gwiazdą i Ty! „Ścianka Olsztyn - celebrytą Ty” jest miejscem właśnie dla takich ludzi, ale nie tylko. Przy niewielkim nakładzie finansowym „Ścianka Olsztyn - celebrytą Ty” mogłaby przyciągnąć do naszego miasta prawdziwe gwiazdy, które w swoim funkcjonowaniu poparli by lokalne działania i przyciągnęli do Naszego miasta kapitał rozwojowy.
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 projekt 20000 zł
2 fundamenty 20000 zł
3 wykonanie grubej tafli z mosiądzu, aluminium 30000 zł
4 reflektory 15000 zł
5 słupy i belki stalowe pod reflektory 15000 zł
6 promocja w mediach i zachęcenie mieszkańców do promowania idei Olsztyn pełen celebrytów 20000 zł
7 czerwony dywan całoroczny wyłożony przed ścianką 5000 zł
Razem 125000 zł
Zdjęcie projektu