Idź do treści

147. BUDOWA PARKINGU DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH PRZY ZSO NR 3 UL. WAŃKOWICZA 1

Rodzaj: Osiedlowy
Osiedle: Nagórki
Status: Merytorycznie pozytywny
Opis:
Lokalizacja:
Budowa około 50 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, głownie rodziców przywożących dzieci do Szkoły Podstawowej nr 25 oraz Przedszkoli Miejskich nr 8 i nr 23.
Parking miałby zostać zlokalizowany na działce nr 5/5, przy ul. Wańkowicza naprzeciw Ośrodka Wsparcia i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną w Olsztynie. Teren obecnie jest niezagospodarowany.
Powierzchnia drogowa wykonana z Eko kratki trawnikowej.
Uzasadnienie:
Bezpieczny parking przy placówkach oświatowych typu przedszkole czy szkoła to podstawa bezpieczeństwa dla dzieci. Na ul. Wańkowicza w Olsztynie, w jednym miejscu są usytuowane: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, łączących w sobie szkołę podstawową, gimnazjum i liceum, Przedszkole Miejskie nr 8, Przedszkole Miejskie nr23, a także Ośrodek Wsparcia i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną w Olsztynie. Do wszystkich tych miejsc każdego dnia przyjeżdżają rodzice ze swoimi dziećmi i każdego dnia przechodzą gehennę dotarcia do placówki żeby móc spokojnie ale i bezpiecznie pozostawić swoje pociechy. Rodzic nie może bezpiecznie wysadzić dziecka z samochodu gdyż wokół jest ciągły ruch a niejednokrotnie przywozi dwoje lub troje dzieci. Obecnie przy szkole i przedszkolu znajduje się zaledwie kilka miejsc postojowych. Samochody parkują wszędzie, gdzie tylko się da, dzieci manewrują pomiędzy jadącymi samochodami. Dotarcie do szkoły dla dzieci z klas 4 i starszych to jak przejście przez dżunglę aut. rozwiązać choć w części problem i zapewnić większy komfort psychiczny rodzicom a przede wszystkim większe bezpieczeństwo dzieciom uczęszczającym do placówek oświatowych przy ul. Wańkowicza w Olsztynie.
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 wykonanie koryta 11000 zł
2 ułożenie krawężników 12000 zł
3 warstwa odcinająca 5000 zł
4 nawierzchnia z eko kratki trawnikowej 80000 zł
5 projekt 2000 zł
Razem 110000 zł
Zdjęcie projektu