Idź do treści

151. ŁAWKI Z OPARCIEM NA PODGRODZIU

Rodzaj: Osiedlowy
Osiedle: Podgrodzie
Status: Merytorycznie pozytywny
Opis:
Zakup 100 ławek z drewnianym siedziskiem i drewnianym oparciem. Konsultacje z mieszkańcami w celu wytypowania miejsc gdzie należałoby postawić zakupione ławki. Ustawienie (trwałe zamocowanie w gruncie) zakupionych ławek przy głównych pieszych ciągach komunikacyjnych oraz przy placach zabaw/boiskach/miejscach rekreacji
Lokalizacja:
Osiedle Podgrodzie ze szczególnym uwzględnieniem Osiedla Mleczna.
Ogólnodostępność:
Ogólnodostępność efektów realizacji projektu wynika z założeń projektu - ławki będą zamontowane na terenach ogólnodostępnych dla wszystkich mieszkańców korzystających z ciągów komunikacyjnych oraz ogólnodostępnych placów zabaw dla dzieci i młodzieży (24godziny/dobę/365 dni w roku).
Uzasadnienie:
Brak miejsc do siedzenia powoduje, że mieszkańcy osiedla nie mogą w stopniu dostatecznym odpoczywać. Osoby starsze potrzebują co jakiś czas zregenerować siły w drodze na przystanek, do sklepu, lekarza. Osoby zajmujące się małymi dziećmi potrzebują ławek ustawionych w pobliżu placów zabaw, rekreacji by jednocześnie mieć na oku dziecko i odpocząć. Ustawienie ławek przyczyni się do poprawy samopoczucia mieszkańców osiedla, zapobiegnie ryzykom zasłabnięć, omdleń podczas przemieszczania się oraz zapewni opiekunom dzieci możliwość odetchnięcia podczas zabawy dzieci na placach zabaw.
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 zakup 100 sztuk ławek z drewnianym siedziskiem i drewnianym oparciem 100000 zł
2 konsultacje w sprawie wytypowania maiejsc do ustawienia ławek 1000 zł
3 ustawienie (trwałe zamocowanie na gruncie) zakupionych ławek 19000 zł
Razem 120000 zł