Idź do treści

24. SKATEPARK NA TERENACH REKREACYJNYCH PRZY UL. SOSNKOWSKIEGO W OLSZTYNIE

Rodzaj: Osiedlowy
Osiedle: Generałów
Status: Merytorycznie negatywny
Opis:
W ramach zadania stworzyć SKATEPARK na Terenach rekreacyjnych przy ul. Sosnkowskiego w Olsztynie. Lokalizacja, to części działki należącej do Gminy Olsztyn Nr 256/63, obręb 114. W obecnej chwili na wskazanej działce znajdują się ogólnodostępne Tereny rekreacyjne, z których korzystają okoliczni mieszkańcy. Przy wejściu na Tereny po lewej stronie znajduje się plac z kostki betonowej o powierzchni ok. 600 m2, na którym kiedyś znajdowały się urządzenia do jazdy na deskorolkach i rolkach.
Ogólnodostępność:
Obecne Tereny rekreacyjne są ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców Olsztyna. Wejście znajduje się od ul. Sosnkowskiego.
Uzasadnienie:
Obecnie przy ul. Sosnkowskiego znajdują się ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców Olsztyna Tereny rekreacyjne, na których znajduje się: plac zabaw, boisko do piłki nożnej, boiska do gry w koszykówkę, liczne ścieżki asfaltowe umożliwiające spacerowanie z wózkami, jazdę na rowerach, rolkach i hulajnogach. W ramach poprzednich edycji budżetu obywatelskiego powstała już konstrukcja do ćwiczeń kalistenicznych, a w zeszłorocznej edycji wygrał projekt budowy siłowni plenerowej. Tereny te cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców okolicznych osiedli. Bardzo dużą część osób korzystających z Terenów stanowią dzieci i młodzież, które jeżdżą na rolkach, hulajnogach i deskorolkach. Skatepark kiedyś był dostępny na w/w Terenach i cieszył się ogromną popularnością, niestety znajdujące się tam urządzenia z biegiem czasu musiały zostać usunięte. W związku z powyższym, narodził się pomysł odtworzenia Skateparku.
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 Projekt 5000 zł
2 Przygotowanie nawierzchni 5000 zł
3 Urządzenia skateparku 130000 zł
4 Ławki, kosze na śmieci 10000 zł
Razem 150000 zł
Zdjęcie projektu