Idź do treści

27. TERENY REKREACYJNE PRZY UL. SOSNKOWSKIEGO

Rodzaj: Zintegrowany
Status: Merytorycznie negatywny
Opis:
W ramach zadania stworzyć TERENY REKREACYJNE, dostępne dla mieszkańców miasta Olsztyna a szczególnie Osiedla Generałów i Jarot na działce Gminy Olsztyn Nr 256/63, obręb 114 - KW Nr OL1O/00074943/4 oraz działce Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego nr 256/102, obręb 114 (dawniej 256/65) - KW Nr OL1O/00039691/5. Obie działki użytkuje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kormoran” w Olsztynie, w ramach porozumienia z Gminą Olsztyn i UWM o stworzeniu przestrzeni na cele rekreacyjne i sportowe.
Projekt obejmowałby powstanie na istniejącym terenie kilku różnych stref:
1) plac zabaw dla dzieci o nazwie: PODRÓŻE DOOKOŁA ŚWIATA
2) siłownia plenerowa
3) boisko do piłki nożnej
4) plac zabaw dla psów
5) nowe ławki, śmietniki i dystrybutory na odchody zwierząt
Uzasadnienie:
W chwili obecnej cieszące się olbrzymim zainteresowaniem zwłaszcza mieszkańców Osiedla Generałów ale też i mieszkańców Jarot, Tereny rekreacyjne, ulegają postępującej degradacji.
Znajdujące się tam, wiekowe urządzenia, dawno zostały wyeksploatowane i straciły na atrakcyjności. Mimo to, tereny wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców całego Olsztyna. Warto przywrócić je do życia aby mieszkańcy mieli gdzie przyjemnie spędzać wolny czas. Dlatego zaplanowano zagospodarowanie tego dużego terenu bardzo atrakcyjnie tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Jesteśmy różni i mamy różne potrzeby a tak duży teren pozwala na wygospodarowanie przestrzeni dla wielu grup społecznych.
Dla rodzin z dziećmi nowoczesny i zróżnicowany plac zabaw pod znakiem podróży dookoła świata, pozwalający spędzić fantastycznie czas najmłodszym. Podróż dookoła świata, odkrywanie nowych kontynentów. Wszystko jest możliwe. Nic tak nie pobudza wyobraźni jak zabawa na świeżym powietrzu na statku Magellana, który stanowiłby centrum placu zabaw i jednocześnie rozdzielał plac zabaw na strefy dla maluszków i dzieci nieco starszych.
Statek Magellana, przeznaczony dla 22 użytkowników, posiada dwa pomosty tunelowe, wejścia linowe, trap wspinaczkowy, linę do wspinania, co uatrakcyjni zabawę małym podróżnikom.
Po stronie statku od strony Brzezin zaplanowano ogrodzony kącik dla maluchów z piaskownicą, wesołą lokomotywą, i sprężynowcem helikopterem. Obok stanęłaby podwójna huśtawka z siedzeniami koszami dla maluchów oraz huśtawka bocianie gniazdo. Po drugiej stronie statku powstałby teren dla starszych podróżników z huśtawką podwójna metalową, linarium do wspinaczek i huśtawką ważką. Całość uzupełniłyby ławki i kosze na śmieci.
Siłownia plenerowa to obecnie najbardziej ceniony rodzaj aktywności na świeżym powietrzu dostępny cały rok i cieszący się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich grup wiekowych. Patrząc na mapę Olsztyna powstają one jak grzyby po deszczu i w każdym zakątku miasta są ogólnodostępne. Niestety brak jej jedynie na Osiedlu Generałów dlatego też zaplanowano 10 różnych urządzeń fitness w nowo powstałych Terenach rekreacyjnych.
Boisko do piłki nożnej w chwili obecnej jest mocno prowizoryczne a bramki okres świetności dawno już mają za sobą. Mimo to boisko cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodzieży dlatego zaplanowano powstanie nowego boiska z profesjonalnym podłożem i nowymi bramkami.
Plac zabaw dla psów. Osiedle Generałów jak i inne części miasta Olsztyna pełne są osób spacerujących z psami i lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu ze swoimi pupilami.
Czas najwyższy aby i oni w końcu zostali zauważeni bo w Olsztynie mimo, że co roku zwiększa się przestrzeń do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców, to jakoś zapomina się o naszych najdroższych pupilach, dlatego też na Terenach rekreacyjnych zaplanowano, na uboczu, strefę dla naszych czworonożnych przyjaciół aby mogły w spokojnie ogrodzonym miejscu spędzić wspólnie czas ze swoimi właścicielami na aktywnej zabawie. Plac zostałby wyposażony w nowoczesne urządzenia (drążek do przeskakiwania, równoważnia, tuba, pierścienie do skoków) pomagające psom w nauce właściwych zachowań i zaufania do właściciela.
Uwieńczeniem tej pięknie zagospodarowanej i nowoczesnej przestrzeni byłyby nowe ławki, śmietniki oraz dystrybutory na worki na psie odchody.
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 PLAC ZABAW - PODRÓZE DOODKOŁA ŚWIATA 100000 zł
2 SIŁOWNIA PLENEROWA 55000 zł
3 BOISKO DO PIŁKI NOŻNEJ 90000 zł
4 PLAC DLA PSÓW 31000 zł
5 ŁAWKI, ŚMIETNIKI, DYSTRYBUTORY NA WORECZKI, WYMIANA SKRZYNKI ELEKTRYCZNEJ, PROJEKT 24000 zł
Razem 300000 zł
Zdjęcie projektu