Idź do treści

36. BUDOWA DROGI NA ULICY ZIĘBY - BY DZIKOM I NAM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ

Rodzaj: Osiedlowy
Osiedle: Gutkowo
Status: Merytorycznie negatywny
Opis:
Budowa ok 300m drogi - odcinek ul Bociania i ul Zięby. O szerokosci minimum 3m. (kostka brukowa/ asfalt) Jest to droga publiczna, która położona jest w odleglości 5km od olsztyńskiego ratusza i nie jest drogą utwardzoną. Mieszkańcy wykoali już projekt tej drogi i jest on dostępny dla przyszłego wykonawcy.
Ogólnodostępność:
Ulica łączy się z ul Bałtycka, jest jedyną możliwością wydostania się z osiedla. Na osiedlu znajduje się wiele domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Osiedle się wciąż rozbudowuje.
Uzasadnienie:
W okresie jesienno zimowym, droga staje się kompletnie nie przejezdna. Ciężko dojechać mieszkańcom do posesji , nie mówiąc już o dojściu pieszo, czy z wózkiem. Mieszkańcy grzęzną w wielkim błocie. Dzięki inwestycji znacząco podniósłby się komfort życia mieszkańców, umożliwiłoby to też sprawny dojazd służb. Zwiększyłoby poziom bezpieczeństwa. Gutkowo wciąż się rozbudowuje i ul Zięby łączy się z nowopostwającymi inwestycjami deweloperskimi. Zaludnienie tego terenu wręcz wymaga takiej inwestyji, gdyż lada momemnt, nie będzie możliwości wydostania się z osiedla. Ulica ta łączy się z ulicą Bałtycką. W przypadku awarii, wypadku na ul Bałtyckiej, ul Bocianią zawsze wytyczany jest objazd, w chwili, kiedy jest tam błoto przejazd jest niemożliwy.
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 budowa nawierzchni (kostka brukowa/asfalt) 170000 zł
Razem 170000 zł
Zdjęcie projektu