Idź do treści

40. STWORZENIE POMNIKÓW TANECZNYCH ZLOKALIZOWANYCH W RÓŻNYCH MIEJSCACH OLSZTYNA POŁACZONCH Z APLIKACJĄ MOBILNĄ (GEOLOKALIZACJĄ)

Rodzaj: Zintegrowany
Status: Merytorycznie pozytywny
Opis:
Stworzenie 10 -20 małych figurek/pomników tanecznych ( wysokość ok. 50 cm) zlokalizowanych w różnych miejscach Olsztyna( najbardziej atrakcyjnych turystycznie) m.in. na Starówce, w Parku Centralnym, Parku Kusocińskiego, Plaży miejskiej itd.
Figurki wielkością i sposobem rozmieszczenia nawiązywałyby poniekąd do wrocławskich pomników krasnali, ale dodatkowo byłyby wzbogacone o nowe technologie (aplikacje mobilną), które pozwalałyby umieszczać konkretne treści przypisane do danego pomnika na temat m.in. historii tańca w Olsztynie, znanych postaci, ważnych tanecznych wydarzeń odbywających się właśnie w tym mieście.
Byłoby to możliwe dzięki geolokalizacji – czyli umieszczenia informacji/modeli lub innych materiałów do wyświetlenia na konkretnych koordynatach geograficznych. Kiedy użytkownik aplikacji( urządzenia mobilnego np. telefonu)i znalazłby się w danym miejscu otrzymywałby powiadomienie, otwierałby aplikację, rozglądał się naokoło i znajdował informację "zawieszoną" w lokalizacji zbliżonej do figurki (dokładność GPS wynosi w najgorszym razie około 10 metrów, ale na wolnej przestrzeni zwykle około 0,5 m. Użytkownik znajdujący się w pobliżu otrzymywałby powiadomienia o odkryciu figurki nawet bez wyjmowania telefonu z kieszeni.
Uzasadnienie:
Projekt związany jest z historią tańca w Olsztynie, który obecnie zanika, a w latach 80 i 90 sprawił, że Olsztyn nazywany był Taneczną Stolicą Polski.
Celem projektu jest edukacja mieszkańców Olsztyna( w zakresie tańca w Olsztynie) z wykorzystaniem nowych technologii (mobilnej aplikacji) na temat m.in. historii tańca w Olsztynie, znanych postaci, ważnych tanecznych wydarzeń odbywających się właśnie w tym mieście.Projekt ten byłby również doskonałym produktem służącym promocji miasta. Mógłby zostać rozpoznawalną ikoną Olsztyna ,a dla przybywających turystów byłaby to doskonała atrakcja turystyczna.
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 wykonanie projektów pomników 10000 zł
2 wykonanie pomników oraz ich rozmieszczenie na terenie Olsztyna 30000 zł
3 Stworzenie aplikacji mobilnej- geolokalizacji 35000 zł
Razem 75000 zł
Zdjęcie projektu