Idź do treści

46. KONCERTY W PARKU JAKUBOWO - KULTURA W PARKU

Rodzaj: Osiedlowy
Osiedle: Wojska Polskiego
Status: Merytorycznie pozytywny
Opis:
Odnowiona scena, przy której znajduje się skrzynka elektryczna daje duże możliwości wykorzystania tego miejsca na organizację wielu imprez, aby Park znowu tętnił życiem kulturalnym.

Planujemy zorganizowanie co najmniej trzech koncertów (lub więcej w zależności od honorarium występujących artystów) w miesiącach letnich dla mieszkańców Zatorza oraz całego Olsztyna.
Ogólnodostępność:
Park Jakubowo jest miejscem ogólnodostępnym dla naszych mieszkańców. Na imprezy tam organizowane przychodzą osoby, które pozyskały wiedzę poprzez promocję wydarzenia a także osoby przebywające aktualnie w Parku
Uzasadnienie:
Założony w 1862 roku Park Jakubowo jeszcze do lat 70-tych ub. wieku tętnił życiem i stanowił bardzo popularne miejsce rekreacji, wypoczynku, towarzyskich spotkań olsztyniaków.
Obecnie cały historyczny Park i scena zostały pięknie odnowione, zależy więc nam, aby mieszkańcy Olsztyna a także turyści tłumnie odwiedzali to miejsce.

Z badań do Miejskiego Programu Rewitalizacji Olsztyna do roku 2020, z których wynika, że właśnie na Zatorzu potrzebna jest przede wszystkim rewitalizacja społeczna i działania na rzecz zwiększenia aktywności społecznej, działania na rzecz osób wykluczonych. Jako Stowarzyszenie od wielu lat, poprzez organizację różnych działań, aktywizujemy naszych mieszkańców.
Tegoroczne imprezy "Drugie życie Parku Jakubowo - kultura w Parku" organizowane w ramach zadania OBO na 2019 każdorazowo gromadzą wielu mieszkańców nie tylko z Zatorza lecz także z innych dzielnic Olsztyna. Z rozmów z mieszkańcami wynika, że takie imprezy są bardzo potrzebne i niejednokrotnie są ich jedyną dostępną rozrywką kulturalną.

Ponieważ na scenie nie ma zadaszenia, ze środków finansowych Stowarzyszenia "Nasze Jakubowo" zakupiliśmy dwa pawilony - zadaszenia osłaniające sprzęt i wykonawcę w razie deszczu
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 Organizacja co najmniej 3 koncertów 25000 zł
Razem 25000 zł
Zdjęcie projektu