Idź do treści

57. ROZBUDOWA ISTNIEJĄCEJ ŚCIANKI WSPINACZKOWEJ (POŁĄCZONY Z PROJEKTEM NR 141)

Rodzaj: Osiedlowy
Osiedle: Kościuszki
Status: Merytorycznie pozytywny
Opis:
Przedmiotem zadania będzie dobudowanie do istniejącej ścianki wspinaczkowej dwóch paneli po bokach oraz podwyższenie całej ścianki o 1 lub 2 metry.
Ponadto w ramach zadania zostanie wykonane zadaszenie ścianki ( możliwość wspinania w czasie deszczu) oraz zostaną dokupione urządzenia do autoasekuracji i wyposażenie w postaci dodatkowych uprzęży oraz lin.
Lokalizacja: istniejąca zewnętrzna ścianka wspinaczkowa na basenie OSiR przy ul.Głowackiego w Olsztynie
Uzasadnienie:
Istniejąca ścianka wspinaczkowa wzbudza duże zainteresowanie mieszkańców Olsztyna. Niestety obecnie na ściance mogą się jednocześnie wspinać tylko 3 osoby. Powoduje to powstawanie kolejki chętnych do skorzystania z obiektu.
Rozbudowa ścianki pozwoli na jednoczesną wspinaczkę 5-ciu lub 6-ciu osób, a także dzięki zadaszeniu wspinaczkę w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Pozwoli to na korzystanie z obiektu przez większą ilość osób.
Ścianka jest obecnie obsługiwana przez Klub Wysokogórski w Olsztynie.
Wspinaczka na sztucznej ścianie pod opieką doświadczonych członków KW Olsztyn jest bardzo bezpieczną formą rekreacji ruchowej.
W Polsce wspinaczka sportowa traktowana jest jeszcze jako sport ekstremalny, ale np. we Francji realizowany jest obecnie program przewidujący budowę ścianki wspinaczkowej w każdej szkole, ponieważ wspinanie jest doskonałym sportem ogólnorozwojowym.
Wspinanie sportowe może być uprawiane w każdej grupie wiekowej – od dzieci w wieku przedszkolnym po emerytów, czyli dla wszystkich, którzy pragną aktywnie spędzić wolny czas i doświadczyć nowych wrażeń w świecie pionu.
Dobudowanie nowej części ścianki nie będzie generowało w przyszłości dodatkowych kosztów.
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 PROJEKT 8000 zł
2 PANELE WSPINACZKOWE 38m2 57000 zł
3 KONSTRUKCJA ŚCIANKI 14000 zł
4 KONSTRUKCJA ZADASZENIA 3500 zł
5 POKRYCIE ZADASZENIA 3000 zł
6 MONTAŻ 7000 zł
7 TRANSPORT 3000 zł
8 URZĄDZENIE DO AUTOASEKURACJI 9500 zł
9 WYPOSAŻENIE DODATKOWE 5000 zł
Razem 110000 zł
Zdjęcie projektu