Idź do treści

65. BEZPIECZNY PLAC ZABAW. ZMIEŃ PLAC ZABAW PRZY ULICY KĄKOLOWEJ

Rodzaj: Osiedlowy
Osiedle: Dajtki
Status: Merytorycznie pozytywny
Opis:
Plac zabaw przy skrzyżowaniu ulic Kąkolowej i Rzepakowej to jedyne miejsce rekreacji dla najmłodszych w okolicy. Nie wszystkie dzieci chcą chodzić na plac zabaw przy szkolnym boisku, wolą bawić się w pobliżu swoich domów. To miejsce jest systematycznie doposażane, ale niestety wieczorem jest niedostępne dla rodzin, bo jest na nim zbyt ciemno. Tymczasem mógłby być to bezpieczny, fajnie oświetlony teren, gdzie także późną jesienią dzieci mogłyby się bezpiecznie bawić. Grać w piłkę, nawiązywać przyjaźnie z innymi dziećmi, a rodzice poznać swoich sąsiadów.
W ramach projektu planujemy wykonać -oświetlenie, ogrodzenie oraz wyrównanie terenu, wycięcie niepotrzebnych krzaków i uporządkowanie trawnika.
Uzasadnienie:
Niech nasz plac zabaw służy wieczorami dzieciom! Niestety nieoświetlony jest idealnym miejscem dla osób, które tutaj późnym wieczorem piją alkohol. Chcemy to ukrócić. A bezpieczniej będzie dzięki oświetleniu parkowemu, które będzie zamontowane na placu zabaw. Nasz mały osiedlowy plac mógłby też zyskać ogrodzenie, które spowoduje z kolei, że nie będzie miejscem wyprowadzania psów. Maluchy będą miały też barierę, która skutecznie odgrodzi je od ruchliwej osiedlowej drogi. Te kilka zmian spowoduje, że jeden z ostatnich wewnątrzosiedlowych placów zabaw odzyska dawny blask. Zaniedbany, bez ogrodzenia i oświetlenia nie zachęca, by spędzać na nim zbyt wiele czasu. Zmieńmy to razem! Kiedy nasz projekt wygra na pewno zorganizujemy osiedlowe pikniki. My, mieszkańcy, słabo się znamy. A może tutaj połączymy siły?
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 Projekt 10000 zł
2 Wykonanie oświetlenia 30000 zł
3 Ogrodzenie 10000 zł
4 Wyrównanie terenu, wyciecie niepotrzebnych krzaków i uporządkowanie trawnika 40000 zł
Razem 90000 zł
Zdjęcie projektu