Idź do treści

68. MINI PARK „KRESOWA” - KOMPLEKS WYPOCZYNKOWO-REKREACYJNY W GUTKOWIE

Rodzaj: Osiedlowy
Osiedle: Gutkowo
Status: Merytorycznie pozytywny
Opis:
Zadanie polega na zagospodarowaniu terenu zielonego ze stawkami przy ulicy Kresowej, naprzeciwko budującego się kościoła, (działka nr 48/19 obr.153) poprzez wykonanie następujących zadań :
1. siłowni zewnętrznej składającej się z 7-10 urządzeń do ćwiczeń ( są to urządzenia kompaktowe – na jednym słupie montowane 2-4 urządzeń)
2. boiska do siatkówki plażowej – odwodnienie obecnego terenu pod boisko, wykonanie nawierzchni z piasku, zamontowanie słupków, siatki i linii oraz zamontowanie piłko-chwytów w miejscach, gdzie piłka mogłaby wypaść na drogę lub do stawku
3. ogrodzenie całego parku – zabezpieczenie przed zniszczeniami oraz przed zwierzyną. ogrodzenie długości 200 m wykonane z paneli ogrodzeniowych wraz z bramą wjazdową i dwoma furtkami z dwóch stron parku
4. profilowania terenu wraz z wycinką dzikich krzewów, dosianie trawy w razie potrzeby i zasadzenie nowych krzewów
5. zamontowanie zestawu mebli drewnianych w szczególności ławy – 2 szt. , stół - 1 szt.
6. zamontowanie stołu do ping-ponga – 1 szt.
7. montaż niskiego ogrodzenia wokół stawków ze względów bezpieczeństwa dla małych dzieci
8. zawieszenie hamaków do istniejących drzew ( 2-3 szt.)
9. stworzenie dwóch stanowisk dla wędkarzy – dwa pomosty po jednym na każdym stawku

Zachęcam do obejrzenia zdjęć w załącznikach
Uzasadnienie:
Głównym celem zgłoszonego projektu jest stworzenie miejsca do spotkań, odpoczynku, zabawy i rekreacji na świeżym powietrzu dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Głównie z myślą dla mieszkańców Gutkowa, ale zapraszamy wszystkich z całego Olsztyna i okolic. Obecnie na całym Gutkowie nie ma takiego miejsca. Są jedynie niewielkie dwa place zabaw dla dzieci mieszczące się w pobliżu blokowisk jeden przy ulicy Sokolej i drugi zamknięty plac tylko dla mieszkańców bloków na ul. Żurawiej !!!
Mamy wygospodarowany piękny teren zielony o powierzchni ok. 0,5 ha z dwoma stawkami przy ul Kresowej, trzeba go jeszcze tylko odpowiednio zagospodarować. Właścicielem tego obszaru jest miasto Olsztyn i teren ten jest przeznaczony na rekreację. Obecnie na nim są jedynie atrakcje dla najmłodszych typu huśtawka i zjeżdżalnia.
W chwili obecnej trwa budowa ulicy Kresowej wraz ze ścieżką rowerową i chodnikami. Po jej zakończeniu będzie zapewniony przyjemny i szybki dojazd dla wszystkich mieszkańców Gutkowa, jak i innych osiedli.
W ubiegłych latach bardzo często dzikie zwierzęta zwłaszcza dziki niszczyły zasianą przez mieszkańców w tym miejscu trawę i krzewy. Aby temu zaradzić konieczne jest ogrodzenie całego terenu zielonego.
Planujemy stworzenie mini parku „Kresowa” gdzie będzie miejsce na ognisko wraz ze meblami ogrodowymi do przygotowania jedzenia i wypoczynku. Znajdzie się też to profesjonalna siłownia zewnętrzna z urządzeniami kompaktowymi takimi jak : stepper, biegacz, surfer wioślarz, prasa nożna, orbitrek, rower, wyciskanie na siedząco oraz motyl. Tu również można będzie zagrać w siatkówkę plażową na specjalnie przygotowanym boisku z piaskiem, liniami, profesjonalną siatką wraz ze słupkami z naciągiem. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników wędkarstwa. Chcemy stworzyć dwa stanowiska do wędkowania – dwa pomosty ( po jednym na każdym stawku) Dzięki kolejnemu zarybieniu stawków miłośnicy wędkowania nie wrócą do domu z pustymi rękami.. A gdy rodzice będą zajęci przygotowaniem posiłków to zapraszamy dzieci i młodzież do gry w piłkę nożną na trawie – ustawione zostaną bramki do gry i wyznaczone linie.
Dodatkowo oba stawki zostaną zabezpieczone niskim ogrodzeniem, aby przypadkowo małe dzieci nie mogły sobie zrobić krzywdy.. Zapraszamy do relaksu na hamakach rozwieszonych między drzewami oraz do gry w ping-ponga
A pod wieczór nie ma nic przyjemniejszego niż kiełbaska z ogniska – jedzenie można będzie przygotować na eleganckich stołach drewnianych.

Ta piękna wizja jest możliwa do wykonania. Potrzebujemy jedynie Państwa wsparcia przez oddanie głosu na nasz projekt.
Serdecznie zapraszamy.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć w załącznikach
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 Profilowanie terenu wraz z wycinką dzikich krzewów, dosianie trawy i posadzenie krzewów 7000 zł
2 Ogrodzenie kompleksu płotem z furtkami i bramą – zabezpieczenie przed zniszczeniem przez zwierzęta 39800 zł
3 Zakup profesjonalnego sprzętu do siłowni zewnętrznej wraz z montażem 29000 zł
4 Wykonanie profesjonalnego boiska do piłki siatkowej plażowej 16000 zł
5 Zestaw mebli drewnianych 1 stół +2 ławy 6000 zł
6 Stół zewnętrzny do gry w ping-ponga 4000 zł
7 Zabezpieczenie stawków ogrodzeniem (dla dzieci) 4000 zł
8 Zakup wytrzymałych hamaków i zamontowanie ich do drzew 600 zł
9 Komplet bramek aluminiowych do piłki nożnej 600 zł
10 Dwa stanowiska do wędkowania – dwa małe pomosty 3000 zł
Razem 110000 zł
Zdjęcie projektu