Idź do treści

74. ROZBUDOWA SKATEPARKU NA PLAŻY MIEJSKIEJ

Rodzaj: Miejski
Status: Merytorycznie pozytywny
Opis:
Projekt zakłada rozbudowanie istniejącego i cieszącego się ogromnym zainteresowaniem betonowego skateparku Typu Bowl.
Skatepark zostałby rozbudowany o małą sekcje street. Przez wiele lat używamy ten obiekt i jasno wynika z rozmów Sportowców i rodziców amatorów Deskorolek, hulajnóg i bmx że proponowane rozwiązanie kapitalnie wpasowało by się w istniejący obiekt. Wiadomo nie od dziś że w Olsztynie brakuje fajnego betonowego
Manual Pada z kątownikami tak by oprócz manuali uczyć się i doskonalić Grindy.
Brakuje schodów z rurkami i ogólnie rurek, brakuje długiego niskiego murka dla rolek i hulajnóg, których w ostatnich czasach przybywa i w końcu ładnego i równego flatu żeby Zagrać w SKATE. Lekki spadek ( taki Bank) obok Dużej miski świetnie nadawał by się do transferów( i to nie tylko dla B.M.X.).
To wszystko łączy ze sobą Projekt Rozbudowa Bowla.
Projektem i budową zajmie się firma M.P.G która budowała naszego Bowla.
Ogólnodostępność:
Korzystanie z obiektu jest Bezpłatne. każdy może z niego skorzystać, obiekt jest czynny całą dobę.
Uzasadnienie:
Zważywszy na duże zainteresowanie Sportami Extremalnymi i brakiem w naszym mieście infrastruktury nowej, bezpiecznej i przystosowanej do tego typu sportów uważamy że jest to niezbędne w naszym mieście. skateparki betonowe są bezpieczne i nie wymagają nakładu finansowego jeśli chodzi o naprawy i konserwację.
Na naszym Olsztyńskim Bowlu działa Akademia Deskorolki Osir Olsztyn. Tego typu rozbudowa wyposażona w ww. przeszkody pomoże Akademii i wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę ze sportami Ekstremalnymi.
Myślę że i starzy wyjadacze znają coś dla siebie zważywszy na to że Olsztyn słynie z jednych z Najlepszych B.M.X. riderów w Polsce.
Dajmy sobie i Wam możliwość rozwoju.
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 Elementy wyposażenia Skateparku 250000 zł
2 Podbudowa 120000 zł
3 Nawieszchnia 125000 zł
4 Projekt 3750 zł
Razem 498750 zł
Zdjęcie projektu