Idź do treści

94. WROTKOWISKO DLA KAŻDEGO

Rodzaj: Miejski
Status: Merytorycznie pozytywny
Opis:
Wystarczy tylko zakup nowej generacji specjalnej maty polipropylenowej, która zostanie ułożona w kilkanaście godzin bez konieczności budowania i przygotowywania specjalnie terenu. Nawierzchnia sportowa charakteryzuje się możliwością szybkiego montażu i demontażu, co znakomicie sprawdza się, gdy zachodzie potrzeba zmiany lokalizacji lub wymiany części nawierzchni. Miejsce jest, a mianowicie nieużywany w czasie sezonu wiosenno-letniego i jesiennego obiekt lodowiska przy Hali Uranii.

Niezbędne do jazdy są oczywiście wrotki, które wystarczy wypożyczyć na miejscu wraz z kaskiem, ochraniaczami i zacząć swoją przygodę z tym sportem i rekreacją !
Ogólnodostępność:
Z sezonowego wrotkowiska przy Hali Uranii będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy niezależnie od wieku w okresie wiosenno-letnim i jesiennym.
Uzasadnienie:
Głównym celem projektu jest stworzenie miejsca dla osób chcących jeździć na wrotkach, aby mogły zacząć swoją przygodę z wrotkami lub rolkami w każdym wieku.
W okresie zimowym "Lodowisko" przy Hali Uranii spełnia swoje zadanie, dając frajdę jazdy na łyżwach. Lecz poza tym jest to miejsce które przez połowę roku stoi niewykorzystane.

W okresie wiosenno-letnim i jesienny nie ma takiego miejsca aby można było pojeździć na wrotkach, a z racji często zastosowanej nawierzchni z kostki brukowej na chodnikach niemożliwa lub niebezpieczna jest jazda po niej. Dzięki położeniu specjalnej maty zyskamy poprawę infrastruktury dla sportów alternatywnych jako miejsce do jazdy na wrotkach lub rolkach ,miejsce do prowadzenia zajęć i spędzania aktywnie czasu.
Zaletą tego systemu nawierzchni jest jej szybki montaż i demontaż, co będzie możliwe aby korzystać z tego z obiektu sezonowo.
Szacunkowy koszt:
L.p. Składowe części zadania Koszt
1 Zakup i montaż nawierzchni 105000 zł
2 50 kompletów wrotek 7000 zł
3 50 kompletów kasków na wrotki 2000 zł
4 50 kompletów ochraniaczy 1500 zł
Razem 115500 zł