projekt nr 102

102. Tup Tup - Aleją Gwiazd grzęźniemy --> drogę z kostki zbudujemy


Lokalizacja

Odcinek ul Bocianiej - od numerów 9 do 15. I odcinek ul Zięby od nr 25 do 19.

Skrócony opis

Budowa chodnika z kostki betonowej ( bądź innego materiału mieszczącego się w budżecie) na ulicy Zięby/ Bociania (ok. 170mb)
od budynku nr 25 do 19(Zięby) od 9-15 (Bociania)

Opis projektu

Chodnik poprawi wygląd estetyczny ciągu pieszego, zlikwidowane zostaną ubytki w nawierzchni oraz nierówności co zlikwiduje zagrożenia dla pieszych (upadki, skręcenia nóg itp.). Inwalidzi będą mogli bezpiecznie poruszać się na wózkach
Budowa 170mb

Celem zadania jest zwiększenie bezpieczeństwa na osiedlu, ponieważ w tej chwili piesi muszą poruszać się po gruntowej drodze, pełnej  nierówności. W okresie deszczu i śniegu na drodze powstaje błoto uniemożliwiające przejście, czy dojazd do posesji mieszkańców i służb.( glina) .
Zadanie dotyczy nie tylko mieszkańców osiedla, ale także spacerowiczów.

Uzasadnienie realizacji projektu

Po osiedlu porusza się sporo samochodów, a teren jest nierówny . Gdy na drodze znajdują się piesi, zwłaszcza dzieci, jest niebezpiecznie.
Do okolicznych posesji w okresie deszczy i śniegu nie mogą dojechać służby dbające o bezpieczeństwo i ratujących zdrowie i życie.

Ogólnodostępność

Droga jest drogą publiczną po której poruszają się spacerowicze, a także mieszkańcy oklicznych osiedli w celu dojazdu do swoich posesji.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
1Projekt techniczny8 000 zł
2Wykonanie chodnika 3m szerokości158 100 zł
3Pomiar geodezyjny powykonowczy1 000 zł
Łącznie: 167 100 zł

Załączniki